Štreka  - Anthony van den Broek

2. listopadu 2012 jsme hráli s naší kapelou Štreka old country band v Červeném Poříčí halloweenskou párty v místním hostinci a zde jsem se seznámil s úžasným človíčkem z holandska Antonym a jeho paní Nelleke. mezi řečí řekl že je také muzikant a že hrál  doma v Holandsku 15 let blues se svou kapelou Clinic  Blues , jezdili po všech možných klubech po evropě a hráli své milované blues, vše klapalo a fungovalo do chvíle než zemřel  na rakovinu zpěvák kapely Ted Geritt, kamarádi kapelu rozpustili a Antony se odstěhoval do čech a zde se usadili se svou ženou Nelleke  nastálo, během našeho hraní jsem mu řekl ať dojde domů pro nástroj že si s námi zahraje, neodolal a běhěm půl hodiny nám do našich skladeb sázel tak nádherná sola, že jsem nevěřil, po mém dotazu o přestávce zda někde hraje mi řekl, že v Plzni kontaktoval několik kapel v klubech, ale nedošlo ke spolupráci.

Nevydržel jsem a nabídl mu spolupráci, protože naše kapela má velmi mnoho hraní a jelikož jsme volné sdružení několika muzikantů, kteří se v mé kapele tzv. točí podle potřeb a možností volna ( každý má ještě krom Štreky další angažmá ), Antony s radostí kývl na spolupráci a tak jsem následujících 5 měsíců k němu domů dojížděl  2x , 3x týdně na zkoušky, vždy připravil několik písní z jeho  vlastní produkce, dále skladby od Boba Dylana, Niela Younga, J. Cockera, B.B. Kinga, přidal pár kousků od Creedens, a  spoustu dalších krásných písniček, bylo to krátké, ale nádherné období zkoušení, kdy jsme vydrželi hrát dlouho do pozdních  nocí.

V Klatovech fungoval moc pěkný muzikantský klub Fox kde se scházeli pravidelně místní  muzikanti všech žánrů a dělali se různé zpívané, domluvil jsem s vedoucím několik slezin a pozvali jsme kamarády saxofonisty, bubeníky, kytaristy a vždy  z toho bylo super hraní, v té době jsem s kolegou Karlem Charlim Sykou  s naším country bandem hráli pravidelné soboty v country saloonu v Beňovech u Klatov a majitel Olda Vávra nabídl, zda bychom s Antonym - holanďanem nechtéli hrát v saloonu bluesové neděle a tak jsem v polovině března 2013 odehráli premiéru, vydrželi jsme hrát dva a půl roku a vždy bylo plno, přes léto jezdili dnes již naši kamarádi motorkáři z čech i blízkého německa a tak se začaly hraní a akce nabalovat a dnes krom Štreka country bandu, Štreky PPOSPO - Šlapeta, máme další variantu, seskupení naši kapely  a sice  Antony van den Broek and Štreka, jezdíme hrát na přehlídky, obecní  oslavy a slavnosti, hrajeme na trzích, na pivních a pouťových  slavnostech, hrajeme po hospůdkách a různých soukromých hraních, jezdíme hrát do německa k našim motorkářským kamarádům... nepoznal jsem za svou muzikantskou karieru tak skromného, bezproblémového, pohodového a kamarádského muzikanta jako je Antony. Lidí s tak vynikající technikou hry na kytaru,  nápady a citem pro hru k  provedení každé skladby u nás moc není, stoprocentní profesionál, který si bez problémů a předsudků zahraje s kýmkoliv a kdekoliv.