Štreka old country band

V roce 2011 jsem přesídlil pracovně do Klatov a začal jsem chodit na zpívané místních muzikantů, hrálo se pravidelně v bývalé Čikitě, pak Fox clubu, v Paletě, v Beránku, U Radů. Od roku 1984, kdy jsem začínal hrát jsem se znal s Karlem Charliem Sykou kapelníkem známé klatovské kapely FRC – fajnová restaurační country. V době kdy mě učil jejich basák Pavel Voska první hmaty a finty na kontrabas, exelovali frcáci se svojí dodnes nepřekonanou směskou na všech přehlídkách a vystoupeních a nikdy by mě nenapadlo že s někým z nich budu někdy v budoucnu hrát.

Stalo se, na zpívaných jsme se s kapelníkem Sykou domluvili na pár hraních, kdy jsem potřeboval záskok za  mého dlouholetého spoluhráče Kekita několikrát jsme se sešli, dali dohromady repertoár, něco nazkoušeli a šlo se na věc. Pár hraní Karel dohodil z nedalekého saloonu v Beňovech a protože to šlo dobře dohromady a oba jsme byli momentálně v Klatovech, začali jsme hrát spolu více menších akcí.

V březnu 2012 nám majitel saloonu nabídl pravidelná hraní a tak jsme začali hrát pátky a soboty pravidelně, když nám tam vlítlo něco jiného, zachraňoval nás v Beňovech kdo momentálně měl volno. Kekit začal ve Strakonicích projekt s rockovou kapelou a tak jsme s Karlem začali hrát nastálo a s Kekitem hrajeme podle toho jak mu rocková scéna dovolí.

Hrajeme country a folk repertoár od Michala Tučného, Waldy Matušky, Wabiho Daňka, bratří Nedvědů, bratří Ryvolů, hrajeme písničky od Johnyho Cashe, Boba Dylana, Neila Younga, mícháme to Olympikama a Katapultem a spoustou dalších skladeb od našich i cizích autorů česky i anglicky. Ročně odehrajeme spoustu svateb, svátků, narozenin, různých hraní pro hasiče a spolky, obecní ůřady, přehlídky, vánoční trhy, firemní akce, srazy a zábavy.